Neon Tabela

Neon Tabela

Neon tabela ufak cam borular kullanılarak hazırlanıyor ve ateşte ısıtılarak istenilen şekiller verilebiliyor. İstenilen renklerde üretimi yapılabilen ve bulunduğu mekânlar ile uyum içerisinde tasarlanan neon tabelalar etkileyici bir görselliğe sahip olması nedeni ile büyük ilgi görüyor. Özellikle bar, eğlence mekânları ve restoran gibi yerler için tercih edilen neon tabela ince işçilik gerektirdiğinden alanında profesyonel ekipler ile çalışılması önem taşıyor. Kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik ile üretilen neon tabelalar ortalama 7 ile 13 yıl arası kullanılabiliyor.

Ateşte kıvrılan neon çubuklarından üretilen neon tabela yapımında minik floresan camlardan oluşan çubuklar kullanılıyor. Isıtılarak tasarlanan harfin ya da logonun şeklinin verilmesinin ardından, vakum kullanılarak içerisinde bulunan hava çekiliyor. Havası boşaltılan çubuklara kırmızı renkli neon gazı ekleniyor.

Neon çubuklarında iki çeşit gaz kullanılıyor. Kırmızı gaz kırmızı tonlarındaki tüm renklerde, mavi gaz ise diğer renklerin oluşumunda kullanılıyor. Neon çubuklarının kırmızı dışındaki renklerde yanması için beyaz renge yakın argon gazı eklenmesi gerekiyor. Hemen hemen renk renkte üretimi yapılabilen neon tabelalar 220 volt civarında elektrik sarfiyatı yapıyor. Neon çubukların verimli bir şekilde yanabilmesi için elektriği güçlü şekilde verecek trafolara ihtiyaç duyuluyor. Uzun ömürlü ve enerji kullanımı diğer floresan gruplarına oranla %60 civarında daha düşük olması nedeni ile neon tabela genellikle iç mekân ve aydınlatma için tercih ediliyor.

İzmir Neon Tabela, neon tabela hizmetinde de tasarımdan montaja kadar tüm süreçlerde sektörel deneyimini son derece ekonomik fiyatlar ile iş ortaklarının kullanımına sunuyor ve müşteri memnuniyetini sağlamaya öncelik veriyor. Isı uygulanması sonucu istenilen her şekilde hazırlanabilen neon tabelaları özgün tasarımları, kaliteli neon cam üretimi ve uzman neon montaj kadrosu ile iş ortaklarına sunan İzmir Neon Tabela sektörün bir numaralı ismi olmak için çalışmalarına devam ediyor.

İzmir Neon
İzmir Neon
İzmir Neon
İzmir Neon